اصلاح طرح لبخند یا زیبا سازی لبخند چیست؟

285 دفعه

منظور از اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند یا زیبا سازی لبخند به معنی فرآیند بهبود ظاهر لبخند و به نمایش گذاشتن دندان ها و لثه ها در وضعیت مناسبی گفته میشود که در دندانپزشکی از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان مانند کامپوزیت، لمینیت دندان ، سفید کردن دندان ، روکش گذاری ، جراحی زیبایی لثه (اصلاح بد فرمی و بلندی لثه ها یا بلند کردن طول تاج دندان ها) و غیره با توجه به صلاحدید دندانپزشک انجام می شود.

 

اصلاح طرح لبخند چونه درمان می شود؟

اصلاح طرح لبخند( زیبا سازی لبخند ) درمانی است که جهت اصلاح بد شکلی و بد رنگی دندانها، متقارن کردن دندان ها و تغییر در سایز دندان ها نسبت به ابعاد لبخند و فرم صورت بیمار طراحی می شود.

آنچه در اصطلاح طرح لبخند توسط دندانپزشک مورد نظر است قرینگی در دندان های چپ و راست، رابطه صحیح قرار گرفتن دندان ها با لب بالا و پایین، تناسب صحیح عرض و طول هر دندان و رابطه صحیح خطی و طولی بین دندان های جلو و بسیاری از نکات ریز و درشت دیگر …

هر یک از اینها می تواند در خلق یک لبخند زیبا تاثیر بسیاری داشته باشد که به توضیح برخی از این موارد می پردازیم:

کامپوزیت دندان:

یکی از بهترین مواد برای ترمیم دندان و زیبا سازی لبخند ، استفاده از کامپوزیت دندان می باشد . نکته ای که وجود دارد این است که دندانپزشک زیبایی به صورت محافظه کارانه ، مواد کامپوزیتی را روی دندان قرار می دهد. به این معنی که در قرار دادن این نوع مواد بر روی دندان, دندان ها به آن صورت تراش نمی خورند و آسیبی به دندان وارد نمی شود.

لمینت دندان :

لمینت دندان (لامینیت) یا ونیرها لایه نازکی از سرامیک یا کامپوزیت هستند که به منظور بهبود رنگ شکل و به طور کلی ظاهر دندان ساخته می شوند و به طور معمول ۰٫۵ تا ۰٫۶ میلیمتر ضخامت دارند. قرار دادن لمینت می تواند تا حد زیادی نمای خنده فرد را بهبود بخشد .

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر و هزینه های زیبا سازی لبخند یا طرح اصلاح لبخند می توانید به وب سایت کلینیک زیبایی رزا در کرج مراجعه کنید یا با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمائید.

وب سایت: www.rosaclinic.ir

تلفن : 02634990931

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟