جستجو در سایت:
امروز چهارشنبه 27 دي 1396 ساعت 08:14
پیام سرا

💠درج آگهی ویژه با لینک فالو در 10 سایت بزرگ نیازمندی، فقط با 90 هزار تومان

💠جهت مشاهده سایتها کلیک کنید.

 


مناطق
تبلیغات
ساخت بلاگ
تبلیغات لینکی
نخستین مصاحبه با حاکم شرع خوزستان درباره اعدام‌های ۶۷ و ادعاهای منتظری در نوار حاشیه‌ساز
حجت الاسلام محمدحسین احمدی شاهرودی عضو مجلس خبرگان رهبری

شخصی که آیت‌الله منتظری در نوار معروفی که سال گذشته منتشر شد از او نام برد، در اولین گفتگویش پس از ۳۰ سال به ادعاهای مطرح‌شده در آن نوار و ماجرای ضربه سال ۶۷ پاسخ می‌دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، سال گذشته نواری از آیت الله منتظری در دیدار اعضای هیئت بررسی پرونده منافقین در سال 67 منتشر شد که با حاشیه‌هایی همراه بود. در این نوار محور ارجاعات سخنان آقای منتظری به یک قاضی در سال 67 ختم می‌شد؛ شخصی که در آن سال نزد آقای منتظری می‌رود و درباره حکم اعدام منافقینی که بر سر موضع خود پافشاری می‌کنند، توضیحاتی می‌دهد.

از آن سال تاکنون این قاضی مسئولیت‌های مختلفی داشته اما درباره جزئیات آن جلسه مشهور و فرایند ضربه به توطئه منافقین در سال 67، هرگز مصاحبه و سخنی به میان نیاورده بود. حالا پس از 30 سال خبرنگاران سیاسی تسنیم با این قاضی باسابقه به‌عنوان شاهد عینی ماجرا درباره دهه 60 و ادعاهای مطرح‌شده در آن نوار حاشیه‌ساز به گفت‌وگو نشستند.

او حجت الاسلام و المسلمین احمدی شاهرودی نام دارد و دهه 60 حاکم شرع استان خوزستان بوده؛ آقای منتظری در نوار حاشیه‌ساز با استناد به اظهارات وقت حجت الاسلام شاهرودی سخنانی را بیان می‌کند.

حجت الاسلام  احمدی شاهرودی در گفت‌وگو با تسنیم، برای اولین بار جزئیات دقیق و پشت‌پرده جلسه با آیت الله منتظری درباره اعدام‌های 67 منافقین را بیان می‌‌کند و می‌گوید: در آن جلسه آقای منتظری تصمیم خود را برای مخالفت با حکم امام از پیش گرفته بود و گزارش من هیچ تأثیری در تصمیم او نداشت.

وی در این مصاحبه چند ادعای دیگر منتشرشده در آن نوار حاشیه‌ساز را رد می‌کند و از دیدار خود با حجت الاسلام سید احمد خمینی درباره آن ماجرا می‌گوید.

مشروح این مصاحبه را که تا دقایقی دیگر در قالب پرونده «دهه 60؛ یک دهه یک قرن» منتشر می‌شود درخبرگزاری تسنیمبخوانید.

برچسب: اعدام
منبع: تسنیم
اخبار
تبلیغات
لینک های ویژه