به پیام سرا خوش آمدید

ابزارهای مورد نیاز گریم عروس

عروس خانم‌ها نزدیک مراسم عروسی‌شان از  آرایشگاه ها و سالن های زیبایی مختلفی بازدید می‌کنند و یا در فضای مجازی به دنبال مدل‌های زیادی از گریم‌های عروس می‌گردند چرا که دوست دارند در مهمترین شب زندگیشان حسابی بدرخشند و منحصر بفرد باشند از این رو خواهان گریمی بی عیب و نقص هستند. استایلی در این مقاله درباره‌ی هر آنچه که یک میکاپ آرتیست استفاده می‌کند را شرح خواهد داد و به شما کمک می‌کند تا در مهمترین شب زندگیتان بدرخشید.

گریم عروس

گریم عروس چیست؟

پوشاندن عیوب صورت با مواد آرایشی با در نظر گرفتن تکنیک و اصولی که به شکل حرفه‌ای انجام می‌شود را گریم می‌گویند. یک گریمور خوب، چهره‌ی عروس را به سمت زیبایی سوق می‌دهد و در صورت مشاهده عیوب آن را برطرف می‌کند. در واقع یک گریمور عروس کسی است که ابتدا با توجه به پوست صورت و مهارت‌ها و خلاقیتش بتواند گریمی زیبا و بی‌نظیر برای عروس ایجاد کند. از این رو برای اینکه یک آرایشی داشته باشید که اصولی باشد باید یک آرایشگر حرفه‌ای انتخاب کنید. برای پیدا کردن یک آرایشگر خوب باید نمونه‌ کارهای آن را به صورت واقعی ببینید سپس تصمیم گیری نمایید که آیا همان کسی است که به دنبال آن بوده‌اید یا خیر. گریم عروس شامل موارد زیر است:

گریم تخصصی صورت

گریم تخصصی صورت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یک میکاپ آرتیست علاوه بر در نظر گرفتن تکنیک و اصول گریم باید چهره‌ی فرد را بررسی و در صورت وجود عیوب در جهت رفع آن و زیباسازی آن اقدام نماید.گریم صورت در واقع تکنیکی است که به متعادل سازی اجزای صورت با یکدیگر کمک می‌کند. بنابراین گریم باید باعث طبیعی به نظر رسیدن چهره‌ی فرد شود نه اینکه چهره‌ی فرد به شکلی تغییر کند که قابل تشخیص نباشد. انتخاب سبک میکاپ یک امر سلیقه‌ای است. همانطور که می‌دانید انواع مختلف میکاپ وجود دارد. پس از پیدا کردن سبک مورد نظر برای میکاپ بهتر است سالن‌هایی که در این زمینه متخصص هستند را انتخاب نمایید. مراحلی که در گریم صورت انجام می‌شود به شرح زیر است:

  • زیر سازی پوست:

از مهمترین فاکتورهایی که در گریم عروس نقش بسیار مهمی دارد پوست صورت است. برای داشتن میکاپی زیبا ابتدا باید پوست صورت در این مرحله تمیز شود. برخی از سالن‌های زیبایی چنانچه پوست عروس خانمی با مشکلاتی همراه باشد پاکسازی پوست را از چند روز قبل انجام می‌دهند تا نتیجه‌ی مطلوب حاصل شود.

  • گریم صورت با توجه به نوع صورت:

میکاپ آرتیست پس از انجام زیرسازی باید با توجه به فرم صورت، گریم را انجام دهد. هر فردی یک فرم صورت دارد که نقش مهمی در زیبایی فرد ایفا می‌کند و میکاپ آرتیست از طریق فرم صورت می‌تواند نوع میکاپ عروس را تعیین کند. از فاکتورهای مهمی که وابستگی زیادی به فرم صورت دارد فرم ابروها و آرایش چشم‌هاست. هر فرم صورتی یک میکاپ مخصوص به خود را دارا می‌باشد. در گریم‌های تخصصی، فرمی که مدنظر میکاپ آرتیست است فرم بیضی است.

  • فرم ابرو:

میکاپ آرتیست باید با توجه به فرم صورت ابروها را حالت دهد.

  • چشم‌ها:

این مرحله که نقش مهمی در زیبایی چشم‌ها را ایفا می‌کند بر عهده دارد در نتیجه میکاپ آرتیست با توجه به مهارت و خلاقیتش می‌تواند طرح‌های منحصر بفردی را برای شما خلق کند. خط چشم و سایه‌ی چشم در این گروه قرار دارند. سایه چشم انواع مختلفی دارد.

سالن زیبایی

ابزارهای موردنیاز برای گریم عروس

1-پرایمر صورت

10 دقیقه قبل از انجام میکاپ به پوست صورت زده می‌شود و باعث ماندگاری آرایش روی پوست می‌شود و همینطور پوست صورت را یکدست می‌کند.

2-آندربیس

برای پوست‌های خشک کاربرد دارد و باعث می‌شود قبل از استفاده از مواد آرایشی، پوست مرطوب شود.

3-کرم پودر

از این کرم‌ پودرها برای زیرسازی آرایش استفاده می‌شود و پوششی زیبا روی پوست ایجاد می‌کند.

4-پن استیک

این کرم‌ها برای افرادی با پوست خشک استفاده می‌شود.

5-کیک میکاپ

برای پوست‌های چرب بسیار پرکاربرد است.

6-اسپری یا پودر فیکس

پس از انجام گریم بهتر است در پایان کار بر روی صورت زده شود تا مواد آرایشی ثابت باشند.

7-کانسیلر

در صورت وجود تیرگی زیر چشم‌ها و همینطور رفع قرمزی بعضی از نقاط موجود در پوست صورت از کانسیلر استفاده می‌شود.

8-کاموفلاژ

اگر عیوبی مثل جوش، ماه‌گرفتگی و یا کک و مک در صورت است برای رفع آن از کاموفلاژ استفاده می‌شود.

9-خط چشم

خط چشم برای فرم‌دهی زیبا پشت پلک کشیده می‌شود و باعث می‌شود چشمانی خوش فرم‌تر و در عین حال درشت‌تر داشته باشید. بسیاری از خانم‌ها فقط برای درشت نشان دادن چشم‌هایشان به سراغ خط چشم می‌روند. در فروشگاه‌های لوازم آرایشی انواع زیادی از خط چشم موجود است و ممکن است در انتخاب آن کمی سردرگم شوید و یا آن را خریداری کرده باشید ولی پس از مصرف متوجه شده‌اید که پاسخگوی نیاز شما نبوده است. انتخاب خط چشم به رنگ چشم‌، پوست صورت و رنگ مو بستگی دارد. بهتر است برای اطمینان از کیفیت، محصول را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. در ادامه شما با انواع خط چشم ،کاربردشان، مزایا و معایب‌شان آشنا خواهید شد.

10-ریمل

ریمل‌ها باید با توجه به نیازی که به آن دارید انتخاب شوند. چرا که یک انتخاب نادرست باعث می‌شود مژه‌هایتان آنطور که باید خودشان را نشان ندهند و باعث بدفرم شدن مژه‌هایتان شود.

  • ریمل حجم دهنده

به ریمل‌های حجم دهنده ریمل ضخیم کننده نیز گویند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از کم پشت بودن مژه‌های خود ناراضی هستید بهتر است ریمل‌های حجم دهنده که در آن‌ها از پلیمرهای سیلیکونی استفاده شده است را انتخاب کنید که باعث می‌شود مژه‌های شما پرپشت‌تر دیده شود.

  • ریمل فر کننده

اگر مژه‌های بی حالتی دارید بهتر است به سراغ این دسته از ریمل‌ها بروید زیرا با موادی که در  این دسته از ریمل‌ها قرار دارد باعث می‌شود مژه‌های فر و زیبایی داشته باشید. نکته‌ایی که باید برای بهتر نتیجه گرفتن در این دسته از ریمل‌ها در نظر بگیرید این است که قبل از اینکه ریمل‌ حجم دهنده را به مژه‌هایتان بزنید از فر مژه استفاده کنید.

  • ریمل بلند کننده

الیافی که در این ریمل‌ها موجود است به بلند نشان دادن مژه‌های شما کمک می‌کند. اگر فکر می‌کنید مژه‌های کوتاهی دارید و دوست دارید بیشتر به چشم بیایند بهتر است از ریمل‌های بلند کننده‌ی مژه استفاده کنید

11-رژ لب

بیشترین و مهمترین لوازم آرایشی که روزانه مورد کاربرد خانم‌هاست رژلب است که باعث روح بخشیدن به لب‌های شما می‌شود و تاثیر زیادی بر زیبایی‌تان می‌گذارد. در فروشگاه‌‌های لوازم آرایشی، رژلب‌ها از تنوع زیادی برخوردارند و همین باعث می‌شود که ساعت‌ها برای خرید آن وقت صرف کنید. برای تست کردن رژلبی که تصمیم دارید آن را خریداری کنید بهتر است مقداری از آن را بر روی نوک انگشتان خود تست کنید چرا که تنها جایی که شبیه به لب می‌باشد سر انگشتان دست است. نکته‌ایی که در انتخاب رژلب باید درنظر داشته باشید این است که جهت جلوگیری از آسیب وارد شده به لب‌هایتان بهتر است رژلب‌های طبیعی یا ارگانیک را خریداری کنید که باعث تقویت پوست لب می‌شود زیرا دارای مواد مغذی هستند. انتخاب رژلب بستگی به رنگ پوست،رنگ مو ،رنگ چشم، فرم لب، فصل و لباس شما دارد.

12-سایه چشم

اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش آرایش چشم، سایه‌ی چشم است که باعث زیبایی چشم‌ها می‌گردد و با زیباسازی چشم‌ها تمامی توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. در فروشگاه‌های لوازم آرایشی انواع و اقسام سایه‌های چشم با تنوع رنگ ، برند و کاربردهای متفاوتی موجود می‌باشد که باعث سردرگمی در انتخاب شما خواهد شد.

میکاپ عروس

 

منبع: استایلی مجله زیبایی- رزرو آنلاین سالن های زیبایی و مراکز پوست و مو

 

گروه تبلیغاتی بک بک لینک وب